Apple radi na novoj baterijskoj tehnologiji za poboljšanje izdržljivosti i brzine punjenja

Apple je poznat po tome što sam dizajnira i razvija svoje proizvode, a to uključuje i baterije za iPhone. Prema najnovijim saznanjima, Apple radi na novoj baterijskoj tehnologiji koja bi mogla značajno poboljšati izdržljivost i brzinu punjenja baterija za iPhone.

Novi pristup koristiće nove materijale za katode, uključujući nikl, kobalt, mangan i aluminijum. Sadržaj silicijuma će se takođe znatno povećati. Silicijum se inače širi kada se zagreje tokom punjenja, ali je Apple pronašao način da ublaži taj problem.

Nova mešavina katoda obećava poboljšanu gustinu baterije (što znači veći kapacitet na istoj zapremini) i brže punjenje. Tehnički gigant će verovatno koristiti ugljenične (karbonske) nanocevi (CNT) kao provodive materijale, što će dodatno pojačati performanse baterije.

Iz tih saznanja proizlazi da će prvi uređaji, veroatno iPhoni, s novom baterijskom tehnologijom biti lansirani već 2025. godine što sugeriše da je razvoj u finalnoj fazi i da svakako nije na početku.

Nova baterijska tehnologija mogla bi biti značajna pobeda za Apple. Beterije su već godinama bile slaba tačka iPhone-a, a nova tehnologija bi mogla poboljšati izdržljivost baterije za nekoliko sati.

izvor: ETnews 

Komentari